aktualności

82. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2016

24.11.2016

Katarzyna Niewiadoma nominowana.

22-letnia kolarka szosowa, prawdziwa sportowa nadzieja na przyszłość. W szkole podstawowej na początku próbowała biegów przełajowych, grała też w koszykówkę. Na szczęście podjęła współpracę ze Zbigniewem Klękiem, który jest także współautorem sukcesu Rafała Majki. Opłaciło się, i teraz odnosi spektakularne sukcesy. W 2016 roku podczas jednego wyścigu we francuskim Plumelec zdobyła srebro mistrzostw Europy seniorek i złoto mistrzostw kontynentu w kategorii do 23 lat. W ostatnich dwóch edycjach najtrudniejszego kobiecego wyścigu Giro Rosa Polka wygrywała klasyfikację młodzieżową. Na igrzyskach w Rio zajęła szóste miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. ­–Byłam bardzo rozczarowana tym wynikiem. Starałam się zrobić, co w mojej mocy. Chciałam wywalczyć medal dla Polski – powiedziała wówczas.