aktualności

Zdrojowa Orkiestra Dęta w Chorzowie

02.11.2017

W sobotę w Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie odbył się ostatni koncert w ramach 3.Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Organy +”, festiwal odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa. W czasie tego koncertu po raz pierwszy wystąpiła Zdrojowa Orkiestra Dęta działająca przy Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Classical z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem.

Jej pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Wojciech Kwiatek, w Orkiestrze  gra też Grzegorz Kwiatek –radny Rady Gminy, zaś nadzór merytoryczny nad wykonywanymi dziełami sprawuje dr hab. Paweł Krauzowicz prodziekan wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie, który także poprowadził Orkiestrę w czasie koncertu. Zdrojowa Orkiestra Dęta nawiązuje do historycznych tradycji wykonywania muzyki w miejscowościach turystyczno-uzdrowiskowych, skład orkiestry to kilkunastu muzyków grających na instrumentach dętych i perkusji. W czasie koncertu publiczność, która wypełniła cały kościół, usłyszała utwory  nawiązujące do regionu Pienin, z którego Orkiestra pochodzi, znane tematy muzyki filmowej, utwory muzyki klasycznej. Przy takiej muzyce, w kościele Gmina Krościenko nad Dunajcem po raz pierwszy była tak promowana, wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali gminne materiały promocyjne, Danuta Machała z  Biura Promocji wraz z księdzem proboszczem Damianem Gajdzikiem zapraszali do Krościenka na Dunajcem, a Krystyna Dziubek rozdawała gminne foldery. Owacje na stojąco bisy, słowa uznania dla muzyków, podsumowały wieczór. Wyjazd nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie Wójta Jana Dydy oraz Gminy Krościenko nad Dunajcem.  Kolejny koncert Orkiestry odbędzie się 12 listopada w Sali Konferencyjnej Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem, na który serdecznie zapraszamy. 

Film z koncertu do obejrzenia – https://web.facebook.com/proclassical/videos/523563054671047/?hc_ref=ARQBlSF0cKd6ytoaMbvocfkVDisG1jHz0GvoUnVP7LHTckg0qQZhLlc5NMft39MfrKQ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 22 10.2018
  • 24 10.2018
  • 11 11.2018
  • 31 12.2018
reklama
dołącz do nas