aktualności

Fenomenalny wyścig Niewiadomej

18.03.2018

Katarzyna Niewiadoma po wspaniałym, samotnym ataku wygrała zaliczany do cyklu Women’s World Tour wyścig Trofeo Alfredo Binda. To wielki sukces osiągnięty przez reprezentantkę Polski, pierwszy dla Niewiadomej w barwach Canyon SRAM Racing.

Wyścig liczył 130 km. Wiódł z Taino do Cittiglo. Na trasie znajdowało się kilka trudnych podjazdów. Grupa pięciu uciekinierek doścignięta została przez zawodniczkę z Ochotnicy, 15 kilometrów przed metą po mocnym pociągnięciu.

Decydującą akcję Niewiadoma przypuściła 9 kilometrów przed metą. Żadna z rywalek nie była w stanie dotrzymać koła naszej zawodniczce. Reprezentantka Polski jeżdżąca w barwach Canyon SRAM Racing samotnie pomknęła w ulewnym deszczu w stronę mety. Ostatecznie Katarzyna Niewiadoma wygrała z przewagą 22 sekund nad grupą pościgową, którą przyprowadziła mistrzyni świata Chantal Blaak. Trzecia była Marianne Vos.