aktualności

Coraz więcej turystów - coraz więcej pracy dla GOPR-owców

06.06.2018

Piękna pogoda sprawia, że w Pieniny przyjeżdża coraz więcej osób. Wzmożony ruch turystyczny można zauważyć nie tylko w weekendy. Ostatnie dni były dla ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR bardzo pracowite.

We wtorek  o godzinie 11.50 do dyżurki nadeszło zgłoszenie o turystce z urazem stawu skokowego,która wraz z grupa szła z Wysokiej w stronę Jaworek (niebieski szlak Małe Pieniny). Poszkodowana została przetransportowana Land Roverem do autobusu,ktory oczekiwał na parkingu w Jaworkach. W tym samym czasie nadeszło zgłoszenie od słowackiej HZS  o wypadku polskiej rowerzystki na Drodze Pieninskiej. Poszkodowana doznała ran kończyn dolnych po upadku. W aucji uczestniczyły sekcje szczawnicka i krościeńska.  O godz. 13.55 kolejne zgłoszenie, tym razem dzięki Aplikacji Ratunek: na Bukowinkach (Małe Pieniny) znajduje sie dziewczyna z urazem stawu skokowego, zabezpieczona zostaje przetransportowana Land Roverem do parkingu przy Homolach i przekazana opiekunom.
W środę odebrano zgłoszenie o wypadku w rejonie Szafranowki (Małe Pieniny). Poszkodowana po utracie przytomnosci została zaopatrzona i zabezpieczona do przylotu załogi smigłowca LPR(RATOWNIK 6).

Tomasz Zachwieja - GP GOPR Sekcja Szczawnica
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 21 03.2019
  • 22 03.2019
  • 31 03.2019
reklama
dołącz do nas