aktualności

Inauguracja roku szkolnego w nowym budynku Szkoły Muzycznej

22.09.2018

W piątek 21 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Jaworkach miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Nastąpiło poświęcenie i uroczyste otwarcie nowej siedziby szkoły, która teraz będzie się mieściła w budynku dawnej szkoły podstawowej - wyremontowanej i przebudowanej z środków Ministerstwa Kultury. Podpisanie umowy, na podstawie której burmistrz Grzegorz Niezgoda przekazał Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu budynek po dawnej szkole podstawowej w Jaworkach nastąpiło jeszcze w 2014 roku.

Podpisanie umowy, na podstawie której burmistrz Grzegorz Niezgoda przekazał Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu budynek po dawnej szkole podstawowej w Jaworkach nastąpiło jeszcze w 2014 roku.
 

Na piątkową uroczystość przybyli m.in. poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, senator Stanisław Hodorowicz, członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, burmistrz MiG Szczawnica Grzegorz Niezgoda, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja, szczawniccy radni, sołtys Jaworek Bożena Solecka oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele w Jaworkach celebrowaną przez proboszcza Tadeusz Wojciechowskiego oraz ks. Grzegorza Salamona. Następnie goście przeszli do nowego budynku szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie, przemówienia i gratulacje. Nie mogło zabraknąć także występów artystycznych w wykonaniu uczniów szkoły i Aleksandry Hurkały - laureatki wielu konkursów pianistycznych, wychowanki szczawnickiej placówki.

Do niedawna uczniowie szkoły muzycznej I stopnia uczyli się w starym budynku przy ulicy Jana Wiktora w Szczawnicy, jednak zniszczony, wiekowy budynek nie nadawał się już do użytkowania. Tymczasowo nauka gry na instrumentach i nauka śpiewu została przeniesiona na 5 lat do pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. 

- Ulokowanie w Jaworkach Szkoły Muzycznej to dobre rozwiązanie. Dla niektórych rodziców może trudniejsze logistycznie, ale większość i tak podwozi dzieci do szkoły, więc z tym nie powinno być problemu. Po remoncie nauka gry na instrumentach będzie się odbywać w odpowiednich warunkach w salach specjalnie do tego przystosowanych. Do Szkoły Muzycznej uczęszczają dzieci zarówno ze Szczawnicy, z Jaworek, Szlachtowej, a także z Krościenka a nawet z Grywałdu. Myślę, że w Jaworkach będą się czuć dobrze i komfortowo - napisał na - uważa burmistrz Niezgoda.

oprac. JD, na podst. FB Grzegorza Niezgody

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas