aktualności

Zatrzymano kłusownika

09.10.2018

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali 38-letniego kłusownika oraz jego 25-letniego kolegę, który przewoził martwego jelenia w samochodzie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

W nocy z wtorku na środę około godziny 1.00 w Krośnicy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej fiata ducato. Pojazdem kierował 25-latek, który w trakcie kontroli był bardzo zdenerwowany. Szybko wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. W  skrzyni ładunkowej  samochodu policjanci znaleźli martwego jelenia. Kierujący twierdził, że tylko pomagał swojemu koledze w przewiezieniu zwierzyny,  jednak  unikał odpowiedzi na zadawane przez policjantów pytania i nie chciał wskazać konkretnego miejsca załadunku. Po chwili na miejsce przyjechał samochodem osobowym marki Rover ”właściciel” jelenia. 38-latek  oświadczył, że to on upolował jelenia i zapewniał, że miał na to zgodę i wszystko odbyło się zgodnie z prawem pospieszając przy tym policjantów. Zapewnienia mężczyzny jednak  nie przekonały mundurowych. Ponadto w środku pojazdu znajdowała się  broń palna i amunicja, która została zabezpieczona przez policjantów.  Prezes Koła Łowieckiego Lubań, który przyjechał na miejsce  stwierdził, że odstrzał jelenia nastąpił niedawno.

Obaj mężczyźni mieszkańcy gminy Krościenko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. 25-latek w środę usłyszał zarzut za pomoc w popełnieniu przestępstwa, natomiast w czwartek 38-latek usłyszał zarzut za wejście w posiadanie zwierzyny nie będąc uprawnionym do polowania ( art. 53 pkt. 6 Ustawy o prawie łowieckim ) za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas