aktualności

Policjanci czytają dzieciom

11.10.2018

W dniu 4 października 2018 roku policjantka z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem aktywnie włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Sierż. szt. Wanda Plewa tym razem odwiedziła uczniów klasy III A Szkoły Podstawowej  nr 1 w Krościenku nad Dunajcem.   W szkolnej bibliotece przeczytała uczniom przygodę Gangu Słodziaków pt. „Sowa Zosia”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadania o kradzieży pierścionka zaręczynowego. W bajce myszka Zuzia niesłusznie oskarżyła o kradzież swojego kolegę liska. Zosia Sowa wcieliła się w rolę detektywa, która rozwiązała zagadkę i znalazła prawdziwego złodzieja pierścionka. Z czytanki dzieci nauczyły się, że nie należy zbyt szybko kogoś oceniać i oskarżać, ponieważ można w ten sposób wyrządzić mu krzywdę. Tego typu opowiadania pobudzają do refleksji, rozwijają wyobraźnię, uczą dzieci i przynoszą dobre wzorce zachowań. Następnie dzieci czytały wspólnie z policjantką tym razem z podziałem na role. 

Druga część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu. Funkcjonariuszka przypomniała uczniom jak należy zachowywać się w trakcie zabaw z rówieśnikami, na drodze, w kontaktach z nieznajomymi, a także w kontakcie z agresywnym psem. Uczniowie otrzymali również elementy odblaskowe, które są obowiązkowe dla każdego po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policjantka opowiedziała także o pracy w Policji, przedstawiła elementy wyposażenia, a na zakończenie każdy chętny mógł na pamiątkę zrobić sobie własne odciski palców.  

Źródło: KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas