aktualności

Miękki i puchaty

05.12.2018

Miękki, puchaty, z przyklapniętym uszkiem….25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

Tradycyjne zabawki idą w kąt, drewniane klocki i bujane konie zastąpiły interaktywne dinozaury reagujące na dotyk i samochody, którym żadna przeszkoda nie straszna. Mimo to, moda na misia nie przemija, a pluszowy miś wciąż bywa niezastąpiony podczas wieczornego zasypiania. 
            W Gminie Czorsztyn swoje święto obchodził również miś Pieniek, który
w minionym tygodniu odwiedzał swoich małych przyjaciół w przedszkolach gminnych. Dzieci w napięciu oczekiwały na swojego gościa, niecierpliwie przebierając nóżkami i nawołując raz po raz, by dołączył do nich podczas zabawy. A miś, jak na przytulankę przystało chętnie tulił, głaskał po głowach i podskakiwał wesoło podczas wspólnych tańców.
            Nie obyło się także bez bajki o Misiu Uszatku, którego historię pamięta zapewne każdy rodzic. Bajkę czytał dzieciom Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, który zagościł
w przedszkolnych murach oraz Joanna Bator Dyrektor Gminnej Biblioteki w Kluszkowcach.
            Pieninek niechętnie opuszczał swoich małych przyjaciół obiecując jednak, że za rok powróci. W końcu trudno wyobrazić sobie świat bez Pluszowego Misia, który jest towarzyszem przyjacielem i powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
            Reasumując krótko:  „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
                                                                                                             
Opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 05.2019
  • 22 05.2019
  • 31 05.2019
  • 01 06.2019
reklama
dołącz do nas