aktualności

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną

06.02.2019

W Szczawnicy jak co roku w okresie Bożego Narodzenia zorganizowano konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w celu podniesienia atrakcyjności i walorów estetycznych gminy, a w szczególności podkreślenie wyjątkowości i niepowtarzalnego uroku świąt i nowego roku.

Uczestnikami konkursu byli w pierwszej kategorii - sanatoria, zakłady pracy, placówki gastronomiczne oraz handlowe, w drugiej kategorii wzięły udział budynki jednorodzinne i posesje osób fizycznych (nie prowadzące działalności handlowej i gastronomicznej) zaś kategorią trzecią były balkony oraz okna w budynkach wielorodzinnych.
Oceny dokonała Komisja Konkursowa w składzie przedstawicieli: Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Rady Miejskiej, Klubu TPSP Koło „PIENINY”, Urzędu Miasta i Gminy oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.
Oświetlenie oceniane było w skali punktów od 1 do 10 za ogólne wrażenie estetyczne, różnorodność wykorzystanych elementów dekoracji oraz pomysłowość i oryginalność kompozycji.
Komisja Konkursowa w okresie od 24. 12. 2018 r. do 08. 01. 2019 r. dokonywała oceny dekoracji.
W dniu 22 stycznia 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica zebrała się Komisja w której skład wchodzili : P. Alina Lelito, P. Joanna Dziubińska, P. Sylwia Piekarczyk, P. Tomasz Ciesielka, P. Zenon Kasprzak
Na przewodniczącego Komisji Konkursowej wybrano Pana Zenona Kasprzaka.
Zgodnie z Regulaminem „Konkursu na Najładniejszą Dekorację Świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica 2018/2019” zostały przyznane nagrody.

I kategoria:
1.Solar SPA
2.Sklep Wielobranżowy „Trzy Korony”
3.Restauracja u Zosi

II kategoria:
1. Wanda Mastalska
2. Grażyna i Andrzej Wiercioch
3. Maria i Zbigniew Naglik

III kategoria:
1. Zofia i Jan Dorula
2. Adrianna i Tomasz Berszakiewicz
3. Krystyna i Kazimierz Moskalik

Wyróżnienia :
Małgorzata i Ryszard Petrykowscy
Sylwia i Piotr Mastalscy
Krzysztof Hurkała
Jolanta Budzyk

W konkursie wzięło udział 30 obiektów, tym sześć obiektów w kategorii I, 21 obiektów w kategorii II i 3 obiekty w kategorii III. Komisja stanęła przed trudnym wyborem, ponieważ mieszkańcy Naszej Gminy wyjątkowo oświetlili swoje zakłady pracy, sanatoria, placówki gastronomiczne oraz handlowe, posesje i domy, balkony oraz okna w budynkach wielorodzinnych Wśród nich pojawiły się nowe obiekty, nowe pomysły a co za tym idzie nowe wygrane w konkursie. Nagrody i dyplomy rozdano na sesji Rady Miejskiej 31 stycznia 2019 r.
Wszystkim, który oświetlili swoje mieszkania, posesje, domy, obiekty i przyczynili się do podniesienia atrakcyjności Naszej Gminy, serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy wygranych!

UMiG Szczawnica

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 27 04.2019
  • 28 04.2019
  • 28 04.2019
  • 30 04.2019
  • 01 05.2019
  • 02 05.2019
  • 02 05.2019
  • 05 05.2019
reklama
dołącz do nas