aktualności

Wystartował Winter Gorce Ultra Trial

02.03.2019

W sobotę rano, równo o 10:00 z mostu prowadzącego do Studzionek w Ochotnicy Górnej ruszył zimowy bieg Gorce Ultra Maraton.

Jeszcze wczoraj w Gorcach padał rzęsisty deszcz, warunki na wyznaczonej trasie były bardzo ciężkie. Jednak w nocy złapał mróz a rano wyszło słońce. Zrobiła się pogoda idealna dla zimowych biegaczy.
Na starcie stanęło ok. 120 zawodników. Droga z Ochotnicy Górnej na Studzionki była zamknięta dla samochodów, gdyż jest bardzo stroma i w zimie niebezpieczna. Samochody należało zostawić na wyznaczonych miejscach parkingowych. Na górę wyjechali tylko organizatorzy oraz ratownicy GOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników biegu.
 
Trasa biegu liczyła 23 km z przewyższeniami:  +862 -622 m. i  prowadziła  z Ochotnicy Górnej na Studzionki, a następnie czerwonym szlakiem turystycznym na szczyt Lubania. Potem uczestnicy mijali wieżę i zbiegali na polanę, gdzie usytuowany był sędziowski punkt kontrolny. Dalej trasa kierowała się żółtym szlakiem w prawo wokół szczytu Lubania i z powrotem do czerwonego szlaku. Następnie powrót do  Studzionek. Limit czasu biegu określono na 6 godzin.
Dekoracje rozpoczną się dziś o g.19.00 w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej, os. Zawady 205b. Pamiątkowymi statuetkami nagrodzonych zostanie: - 6 najszybszych zawodników - 6 najszybszych zawodniczek oraz najszybsza  mieszkanka i najszybszy mieszkaniec gminy Ochotnica Dolna. Po dekoracjach odbędzie się losowanie upominków od partnerów wydarzenia.  Będzie to również czas na integrację przy poczęstunku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ochotnicy Górnej. W planach jest chleb z pieca, placki z blachy, pasta z fasoli i pierogi z kapustą :) Kto zagustuje w gorczańskich smakach, będzie mógł zakupić domowy dżem lub miód. Taki wieczór to dobra okazja do zaplanowanie kolejnych treningów i startów w Gorcach.
Zimowa edycja Gorce Ultra Trail zyskała nowy, charytatywny, wymiar - z prośbą o pomoc zwróciło się  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pobliskie Koło w Szczawnicy zbiera właśnie środki na budowany siłami rodziców i przyjaciół dom dla dorastających podopiecznych Stowarzyszenia, by zapewnić swoim dzieciom godne życie. W biurze zawodów na uczestników czekać będą ciasta i ciasteczka upieczone w  placówkach Stowarzyszenia w Szczawnicy, Krościenku i Ochotnicy Dolnej.
Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i dobiegnięcia do mety – bo liczy się uczestnictwo a nie wynik.
A wyniki podamy  wkrótce …
 
Źródło: organizatorzy
 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 05.2019
  • 22 05.2019
  • 31 05.2019
  • 01 06.2019
reklama
dołącz do nas