aktualności

Posprzątali brzegi Dunajca

01.04.2019

Wczoraj dzięki grupie osób, które zareagowały na wezwanie Stowarzyszenia Przyjaciele Doliny Dunajca ludzie z Białki Tatrzańskiej, Szczawy, Nowego Sącza, Tylmanowej i Krościenka oraz wędkarze z Koła PZW Szczawnica i Przyjaciele Doliny Dunajca wspólnymi siłami posprzątali spory odcinek brzegów Dunajca.

Nie było łatwo, bo śmieci nie brakowało, ale ważne, że humory dopisywały. 
W przyjacielskiej atmosferze kolejne worki wyskakiwały z nadbrzeżnych krzaków, a przyroda Doliny Dunajca odsłaniała swoje piękno. 
W trakcie sprzątania około godziny dziesiątej na miejsce akcji przyjechali pracownicy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu. Przywieźli transport 5000 młodych pstrągów potokowych, które zasiliły populację „potokowców” w Dunajcu.


Stowarzyszenie dziękuje Kołu PZW Szczawnica za zapewnienie środków do przeprowadzenia całej akcji, Gminie Krościenko za pozytywny odzew i odbiór zebranych śmieci oraz wszystkim uczestnikom akcji.
- Pozdrawiamy mieszkańców Krościenka i turystów. Wierzymy, że razem uda nam się utrzymać Dolinę Dunajca w czystości i w przyszłym roku porządki będą tylko okazją do podziwiania pienińskiej przyrody – napisano na profilu facebookowym Stowarzyszenia.
 
Celem Stowarzyszenia Przyjaciele Doliny Dunajca jest aktywna ochrona naturalnego charakteru Doliny Dunajca, oraz prowadzenie edukacji ekologicznej i promocje tego regionu.  Członkami są ludzie, którzy chcą zachowania naturalnego piękna tej rzeki i regionu. Stowarzyszenie zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych 20 lipca 2018 roku.
 
Gratulujemy pomysłu
 
Stowarzyszenie Przyjaciele Doliny Dunajca
Opr.JD


 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas