aktualności

Parkourowcy z Pienin w czołówce

15.04.2019

Członkowie drużyny "FromGym2Street" odnieśli nie lada sukcesy w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radlinie na Śląsku.

FG2S zrzesza młodych ludzi z Pienin i okolic ćwiczących parkour - dyscyplinę sportową polegającą na pokonywaniu przeszkód architektonicznych w biegu przy użyciu wyłącznie własnego ciała. 
 
W Silesia Samurai VIII – International – Radlin 2019, wystartowała trójka parkourowców z Pienin. Rafał Ziajkiewicz z Tylmanowej zdobył złoty medal w kategorii "Trick Battle", czyli „bitwie” na tricki. Jak wyjaśniają członkowie "FromGym2Street", typowe zawody dla ludzi uprawiających Tricking. To w uproszczeniu połączenie sztuk walki z akrobatyką. Ziajkiewicz zdobył też brązowy medal w "Beat The Gate - Freestylowe Bitwy Parkoura". 
 
Swojego kolegę, zdobywając srebrny krążek wyprzedził w tej dyscyplinie Martin Pierzchała z Krościenka. - Jeśli chodzi o Beat the Gate, to zawody, w których chodzi o to, żeby efektywnie i efektownie przemieszczać się po przeszkodach znajdujących się na torze. Oceniana jest tutaj głównie trudność wykonywanych tricków oraz ogólną estetykę pokazu – mówi Pierzchała.
 
Kolejny sukces odniósł Tobiasz Paluch z Tylmanowej. Zajął on trzecie miejsce w „Break Special Technique" – techniki specjalnej rozbić płyt drewnopodobnych. 

js / fot. arch. drużyny FG2S
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas