aktualności

Pogranicznicy przypominają: Chyżne i Barwinek – tylko tam przekroczysz granicę ze Słowacją

06.06.2020

Karpacki Oddział Straży Granicznej przypomina, że granicę państwową ze Słowacją można przekraczać nadal tylko w dwóch lokalizacjach: W Chyżnem i Barwinku. Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej obowiązuje w obecnej formie do 12 czerwca.

W Małopolsce Chyżne, a na Podkarpaciu Barwinek – to jedyne miejsca, w których dozwolone jest obecnie przekraczanie granicy państwowej ze Słowacją. Mimo trwającego już blisko 3 miesiące tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, duża liczba podróżnych nie jest świadoma, że granicę ze Słowacją można przekraczać wyłącznie w ww. lokalizacjach.

Tylko w ostatnim tygodniu maja funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę na posterunkach blokujących, poinformowali i skierowali na dozwolone przejścia graniczne 320 osób chcących przekroczyć polsko-słowacką granicę. W tym samym czasie do Polski przez punkt kontroli granicznej w Chyżnem wjechało: 4104 pojazdów ciężarowych, 2423 pojazdów dostawczych do 3,5 tony i 1174 samochdów osobowych - którymi podróżowały łącznie 9364 osoby. W tym samym okresie czasu, w jedynym małopolskim przejściu granicznym zawrócono 172 osoby, które nie spełniały warunków wjazdu do RP.

Zdarzają się jednak i takie osoby, które usiłują nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, małopolski odcinek granicy państwowej ze Słowacją przekroczyło niezgodnie z przepisami 27 osób. Wobec wszystkich zatrzymanych wymierzone zostały stosowne kary.

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas