aktualności

Podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji w Krościenku

16.06.2020

Słowami: Pragnę złożyć pisemną pochwałę na działania funkcjonariuszy….zaczyna się podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Dalej czytamy: Uważam, że obecny na interwencji funkcjonariusz starszy sierżant Krystian Dulak wykazał się bardzo dużym profesjonalizmem oraz odpowiednią oceną sytuacji. Pan Krystian  Dulak podjął skuteczne działania, które są początkiem naszej drogi do rozwiązania problemu i pomocy tacie oraz nam samym. Pragnę również złożyć pochwałę w kierunku sierżanta sztabowego Krzysztofa Jeża, za wykazanie się profesjonalnym podejściem podczas mojego pobytu na Komendzie Policji w Krościenku i składania zawiadomienia. Pan Krzysztof Jeż w sposób właściwy i kompetentny poinformował mnie o przysługujących mi prawach oraz dalszej ścieżce postępowania w celu zakończenia trwającego od wielu lat problemu. Bardzo dziękuję za odpowiednie podejście oraz profesjonalizm wyżej wymienionych funkcjonariuszy Policji.

Wczoraj funkcjonariusze uczestniczyli w interwencji związanej z przemocą domową. Podczas bardzo trudnych, domowych interwencji, gdzie dochodzi do znęcania najczęściej przez osoby najbliższe, policjanci muszą bardzo szybko ocenić całą sytuację. Niejednokrotnie pełnią też rolę psychologów. Muszą opanować emocje domowników, jakie towarzyszą tym bardzo przykrym zdarzeniom.

W przypadku przemocy domowej problem nie kończy się wraz z zakończeniem interwencji. Należy podjąć dalsze kroki, aby go rozwiązać. Tutaj bardzo duże znaczenie ma praca policjantów prowadzących postępowanie. Mają oni kontakt z osobami pokrzywdzonymi i ze sprawcami. Ich podejście, zaangażowanie i doświadczenie  ma bardzo duże znaczenie.

Dziękujemy za miłe słowa. Satysfakcja z wykonywania zawodu jest jeszcze większa, kiedy jest doceniania przez inne osoby.  

KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas