co, gdzie, kiedy

Wystawa prac Anny Glińskiej-Kupczyk w Galerii Krzywa Jabłonka

31.05.2019
Zapraszamy do szczawnickiej Galerii Krzywa Jabłonka na wystawę rysunków i grafik prac Anny Glińskiej-Kupczyk. Wystawa inspirowana jest krajobrazami i przyrodą Pienin, zwłaszcza Jaworek. 
Anna Glińska-Kupczyk jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie o specjalności ceramika. Dyplom z malarstwa sztalugowego zrobiła w pracowni prof. Leona Macieja oraz z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Zdzisława Wiatra w 2006 roku na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Kontynuowała studia na rodzimej uczelni w zakresie Wiedzy o Kulturze. Od 2011 roku pracowała jako asystent w Katedrze Grafiki Akademii Jana Długosza w Częstochowie prowadząc zajęcia z grafiki warsztatowej (druku wklęsłego, wypukłego i płaskiego), rysunku i malarstwa. Prezentowała swoje prace na kilku wystawach indywidualnych oraz wielu zbiorowych w kraju, a także za granicą. Zajmuje się głównie grafiką warsztatową i rysunkiem. 
Obecnie jest nauczycielką Niepublicznej Szkole Podstawowej w Częstochowie, gdzie pracuje z dziećmi auty-stycznymi. Organizuje także warsztaty arteterapii w Muzeum Produkcji Zapałek „Ślady Czarnego Kota” (tak jak niegdysiejsze logo pudełek z zapałkami), kończące się wystawą prac plastycznych ich uczestników.

 
Wystawę można oglądać do końca maja.
Wstęp wolny
komentarze