aktualności

W Gminie Czorsztyn działo się sporo

19.08.2019
Na ubiegły weekend gmina Czorsztyn przygotowała moc atrakcji - zarówno dla mieszkańców jak i przybyłych w Pieniny turystów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: było coś dla ciała i coś dla ducha.

Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku

19.08.2019
Znane dotąd popularne metody działania oszustów okradających mieszkańców naszego regionu na wnuczka, na policjanta, na pracownika MOPS-u zaczynają przybierać nowe formy.

XVI Festyn Rodzinny Związku Podhalan

19.08.2019
W sobotę 17 sierpnia w Szczawnicy odbył się coroczny Festyn Rodzinny Związku Podhalan.

Megitza na zakończenie szczawnickiego Festiwalu Ethno Novo

19.08.2019
W sobotę 17 sierpnia na scenie szczawnickiego Dworku Gościnnego wystąpiła Megitza. Było to ostatnie muzyczne spotkanie w ramach Ethno Novo Festiwalu organizowanego przez Grupę Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, Fundację Andrzeja Mańkowskiego oraz Dworek Gościnny.

Sacrum i emocje w Niedzicy

18.08.2019
Za nami drugi koncert VIII edycji Baroku na Spiszu, który w sobotę 17 sierpnia odbył się w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. Jednak zanim przed publicznością wystąpił zespół Ensemble del Passato, poznaliśmy nieco bliżej historię zabytkowej świątyni. Elżbieta Łukuś, historyk oraz regionalistka pochodząca z Niedzicy, w pasjonującej prelekcji zdradziła melomanom, skąd bierze się wyjątkowość tego miejsca.

Koncert zespołu „Zbrucz” w szczawnickim Kinoteatrze

18.08.2019
W piątek 16 sierpnia w szczawnickim Kinoteatrze wystąpił zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół, w skład którego wchodzą artyści pracujący w filharmonii tarnopolskiej zaprezentował bogaty program, na który złożyły się ludowe pieśni ukraińskie oraz arie operowe.

W Ochotnicy Górnej odbyło się Święto Kultury Pasterskiej

17.08.2019
Ochotnica Górna od wieków słynęła z kultury pasterskiej, która jest wciąż żywa i strzeżona przez mieszkańców. Co roku, w Ochotnicy Górnej odbywa Watra Ochotnicka połączona z redykiem owiec i pokazem wyrobów sera. W tym roku, wydarzenie to zostało zorganizowane już po raz XXIII. Na wniosek Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej, zostało ono dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. W związku z tym, w dniach 10 – 11 sierpnia odbyło się dwudniowe Święto Kultury Pasterskiej.

Megitza na finał Ethno – Novo 2019

16.08.2019
Już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym w Szczawnicy zaśpiewa i zagra Megitza, zwyciężczyni “Złotego Guzika” w Mam Talent oraz finalistka Must be the Music.

Festiwal Pieniny Kultura Sacrum - Ave na cześć Matki Boskiej Zielnej

16.08.2019
15 sierpnia, w świąteczne południe, w zabytkowym kościółku przy Rynku w Krościenku zabrzmiały maryjne pieśni. Wśród wszystkich średniowiecznych utworów poezji religijnej zajmują one wiodące miejsce, udowodniając, że najulubieńszym tematem poetów przed XVI wiekiem była Maryja.

Barok i emocje w Jurgowie

16.08.2019
Muzyczna podróż w czasie- to określenie chyba najlepiej pasuje do atmosfery koncertu, który zainaugurował VIII edycję Baroku na Spiszu pod hasłem „Barok i emocje”. W kościele św. Sebastiana w Jurgowie przed publicznością wystąpił zespół muzyki dawnej Overtone, któremu towarzyszyła znakomita sopranistka Anna Zawisza. Jednak zanim rozpoczął się niezwykły wieczór muzyczny, o historii zabytkowego, drewnianego kościółka krytego gontem opowiedział nam ks. Piotr Kosakowski.
Strona 1 z 546
1 2 3 4 5 ... | następna | ostatnia
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 08.2019
  • 26 08.2019
  • 05 09.2019
  • 08 09.2019
reklama
dołącz do nas