aktualności

Poseł Anna Paluch: Cieszę się, że Polacy docenili nasz wysiłek i dali nam mandat do dalszej pracy

14.10.2019
- Bardzo się ciesze, że Polacy po 4 latach naszej pracy docenili nasz trud i wiarygodność, budowaną poprzez wywiązywanie się z publicznie składanych obietnic - mówi Anna Paluch z Krościenka, ponownie wybrana na posła RP.

Senator Jan Hamerski z 65 % poparciem

14.10.2019
Podliczono dane ze wszystkich 312 obwodowych komisji wyborczych. Senatorem z okręgu 36 został Jan Hamerski ze Szczawnicy. Z poparciem ok. 113,5 tysiąca wyborców, co daje mu 65,35%.

Już prawie wiadomo, kto dostał się do Sejmu...

14.10.2019
Państwowa Komisja Wyborcza podała, ile głosów w niedzielnych wyborach zdobyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. PiS zdecydowanie wygrał w okręgu nowosądecko-podhalańskim i to kandydatom tego ugrupowania przypadnie co najmniej 8 mandatów. Otrzymają je ci, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

TVP podała wstępne wyniki wyborów. PiS może rządzić samodzielnie

13.10.2019
- To tylko badania, to nie jest zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości, bo mimo potężnego frontu przeciwko nam - zdołaliśmy wygrać i wszytko wskazuje na to, że to się utrzyma. A jeśli się utrzyma utrzyma, to będzie także trwać "dobra zamiana" - komentował w siedzibie sztabu PiS Jarosław Kaczyński.

Korek gigant

13.10.2019
Piękna pogoda i coraz popularniejszy redyk ściągnęły na weekend w Pieniny tłumy turystów. W niedzielę po południu wszyscy ruszyli w drogę powrotną. I na rondzie w Krościenku mamy kolejny w tym roku korek gigant.

Latawce nad Spiszem

13.10.2019
W sobotnie, słoneczne przedpołudnie na polanie nad Łapszanką odbył się kolejny Rodzinny Piknik z Latawcem. Od lat impreza ta łączy mieszkańców dwóch sąsiadujących gmin: Łapsze Niżne i Czorsztyn. Jest to też okazja do zabawy i spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

Owce zeszły z hal – tradycyjny doroczny redyk przeszedł ulicami Szczawnicy

12.10.2019
W sobotnie, słoneczne, jesienne przedpołudnie ulicami Szczawnicy, przy dźwiękach góralskiej muzyki, przeszedł tradycyjny redyk pasterski. W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały również zespoły regionalne z okolicznych miejscowości: Nowego Sącza, Ochotnicy Dolnej oraz Szlachtowej.

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

10.10.2019
2 października w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się uroczysty koncert w ramach XXIX Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. To jesienne święto literatury od wielu lat ma charakter międzynarodowy i obecnie obejmując teren małopolski, Podkarpacia, po raz kolejny jest realizowane również na terenach dawnej Rzeczypospolitej na Ukrainie.

Juhas zmarł w wyniku odniesionych obrażeń

09.10.2019
Niestety, lekarzom nie udało się uratować juhasa, który kilka dni temu, prawdopodobnie wskutek padaczki, wpadł do palącego się ogniska. Mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Kongres Kultury Gorczańskiej

09.10.2019
W ubiegłym tygodniu w gminie Ochotnica Dolna odbyła się pierwsza edycja Kongresu Kultury Gorczańskiej, którego celem była promocja wartości związanych z tożsamością wielokulturowych korzeni Ochotnicy i Tylmanowej i ich wpływ na twórczość artystyczną lokalnych twórców oraz życie codzienne mieszkańców (rękodzielnictwo, gwara, kulinaria, muzyka, zwyczaje i obyczaje).
Strona 1 z 560
1 2 3 4 5 ... | następna | ostatnia
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 10.2019
  • 31 10.2019
  • 31 10.2019
  • 21 11.2019
reklama
dołącz do nas