aktualności

Ferie marzeń

19.01.2011

Dnia 31 I 2011 rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie. W mediach ogólnopolskich usłyszymy zapewne o akcjach organizowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej, która na zimowy wypoczynek nie wyjeżdża i zostaje w swoim miejscu zamieszkania.

Zostało jeszcze trochę czasu, na organizację pobytu dzieci i młodzieży na terenie gminy Krościenko n.D,  w czasie tegorocznych zimowych ferii.

Wychodząc z inicjatywą, przedstawiamy nasze propozycje dotyczące tego wyjątkowego 14 dniowego okresu.

Co można w takim razie zrobić, dla dzieci z gminy Krościenko n.D ?


- Dzień z instruktorem narciarstwa. W gminie uprawnienia instruktorskie posiada bardzo wiele osób. Nie widzę wielkiego problemu w przekonaniu ich do poświęcenia dwóch – trzech godzin, na wyciągu „Stajkowa” na rzecz dzieciaków z gminny.


- Dzień otwarty OSP i GOPR. Wszystkie remizy i S.O. GOPR Krościenko n.D, otworzą tego dnia swoje siedziby. Będzie prezentacja sprzętu. Pokazy ratownicze, wykłady na temat bezpieczeństwa, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.


- Dzień z przewodnikiem. „Zdobywamy Trzy Korony”.


- Otwarty Urząd Gminy. Każdy chętny będzie mógł swobodnie zobaczyć jak wygląda praca krościeńskiego urzędu. Porozmawiać z urzędnikami, zobaczyć od kuchni pracę krościeńskiego magistratu.


- Film w „Starym Kinie”. Pokaz „klasyków” światowego kina.


- Rozpoczęcie warsztatów filmowych. Nagraj swój film z ferii.  Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych (np. kamer cyfrowych) będą mieli swoją, małą premierę w krościeńskim „Starym Kinie”.

- Konkurs fotograficzny „Ferie w obiektywie”. Prezentacja konkursowych fotografii w galerii krościeńskiego domu kultury, plus nagrody rzeczowe dla uczestników.


- Pokazy slajdów. Historia, podróże, wyprawy, sport.

 
Warsztaty w GOK:

a) „Wielkie układanie”. Zakup puzzli i opieka pracownika GOK - koszty oscylujące wokół kwoty  „zero”.

b) „Wielka plama” – zajęcia malarskie ( dla tych którzy czują że mają talent, i tych co jeszcze nie odkryli swoich malarskich możliwości)

c) „Popołudnie bez kompa”. Gramy w gry planszowe i kleimy modele.

d) - Zajęcia szachowe. Analizując wyniki zawodów. Krościenko n.D , powoli wyrasta na szachową potęgę. Jestem przekonany, że „ojcowie” szachowych sukcesów, są w stanie poświęcić kilka godzin na rzecz dalszego propagowania „gry królów”. 

 
Dzień ( tydzień) sportu:

a) „Dzień z mistrzem”. Dzień otwarty w Klubie Sportowym „Sokolica”, spotkanie z zeszłorocznymi Mistrzami Świata i Europy. Prezentacja trofeów i historii klubu. Rozpoczęcie „ zimowej rekrutacji”, zachęcenie do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

b) „Z Górki Na Pazurki”. Zawody „saneczkarskie” na górce obok Ośrodka Zdrowia. (Takie zawody odbywały się już w przeszłości)

c) „Krościeński Zjazd Na Krechę”. Zjazd na czas ( narciarski) z „ Patelni” do Ośrodka Zdrowia. ( Oczywiście przy odpowiedniej warstwie śniegu, wszyscy jednak patrzymy w niebo zaklinając pogodę – żeby wreszcie sypnęło. Ślad zjazdu wystarczy wytyczyć płozą skutera. Zjazd na wzór „Red Bull Zjazd Na Krechę” )

(alternatywa - Zjazd z Marszałka wzdłuż czerwonego szlaku do Krościenka )

d) „Zjazd Na Byle Czym”. Zawody przy Ośrodku Zdrowia w Krościenku.  

e) Otwarte lodowisko. ( 20 I 2011, temperatura delikatnie poniżej zera, kto jednak wie czy w ferie, nie będzie kilkunastostopniowych mrozów). Organizacja zawodów hokejowych.

f) Zajęcia na sali gimnastycznej pod opieką trenera, instruktora. (piłka nożna, piłka siatkowa, szczypiorniak, piłka koszykowa.) Zawody sportowe w hali przy gimnazjum.

g) – „Wodne Ferie”. Zajęcia dla dzieciaków na basenie. Oczywiście wiąże się to z kosztami, ale na pewno warto inwestować w sport i propagowanie aktywnego wypoczynku.

 
Ferie marzeń są w zasięgu ręki. Inwestowanie w młodzież powinno być priorytetem i obowiązkiem.

Wierząc, że można, czekamy na informacje o realizowanych projektach w czasie tegorocznych ferii.

Jakub Dyda
Więcej na temat: Felietony Ferie Zima
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 29 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 06 02.2022
reklama
dołącz do nas