aktualności

Piłka nożna - Wyniki Klasy A

15.05.2016

KS Łapsze Niżne – Wiatr Ludźmierz 1:4 (1:1), Przełęcz Łopuszna – Spisz Krempachy 2:1 (1:1), Skalni Zaskale – Skałka Rogoźnik 3:2 (0:2), Lubań Tylmanowa – Granit Czarna Góra 4:2 (4:0), Lepietnica Klikuszowa - Jordan Jordanów 1:5 (1:2), NKP Podhale II Nowy Targ – Wierchy Rabka 3:2 (1:0),

Po trzech kwadransach zespół ze stolicy Podhala prowadził 1:0 po golu z 3 minuty i był na dobrej drodze do pierwszego zwycięstwa wiosną. Częściej w posiadaniu piłki byli rabczanie, ale kontry gospodarzy był groźniejsze. Wierchy straszyły Antolaka strzałami po stałych fragmentach gry. Obserwatorzy stwierdzili, że nie było olśniewającej gry. Może w drugiej części piłkarze czymś nas zaskoczą? – zastanawiali się kibice. Było ciekawiej, bo była sól meczu – bramki. Gdy rabczanie wyrównali, wydawało się, że przejmą inicjatywę, ale kontry gospodarzy okazały się zabójcze. Mecz prawdy dla NKP.

W Klikuszowej widzowie widzieli zacięte spotkanie, ale tylko w pierwszej części. Sporo było też akcji „kosynierskich”. Arbiter co rusz musiał przerywać grę i upominać piłkarzy. W pierwszej połowie do 45 minuty utrzymywał się rezultat 1:1, najbardziej sprawiedliwy z przebiegu wydarzeń na boisku. W tejże minucie, gola do szatni, zdobyli goście i był to przełomowy moment meczu. W drugiej połowie przyjezdni niepodzielnie panowali już na boisku. Bohaterem meczu Romaniak, który zdobył dwa gole, a przy kolejnych dwóch asystował. – Nie potrafiliśmy nic zrobić. Trwało dobijanie "zwierza" – skomentował krótko Marek Pranica.

Wszyscy ostrzyli sobie apetyt na derby Orawy. Niestety do nich nie doszło. Spotkanie zostało przełożone z powodu śmierci piłkarza Babiej Góry Tomasza Mikłusiaka. Tomek grał też w unihokejowej drużynie Szarotki Nowy Targ.

W Tylmanowej mecz miał dwa oblicza. W pierwszej dominowali gospodarze, w drugiej więcej ochoty do gry przejawiali przyjezdni. W pierwszej połowie odnotowaliśmy klasycznego hat tricka Kuzielowi. Ustrzelił go w 9 minut, najpierw nogą, potem głową, a na koniec bezpośrednio z wolnego. Lubań niepodzielnie panował na boisku. Gra w pierwszych trzech kwadransach toczyła się głównie na połowie przyjezdnych. Kibice obserwowali nie tylko kanonadę strzelecką, ale także piękne, składne akcje swoich pupili. Granit tylko raz zagroził bramce tylmanowian i to z rzutu wolnego. Za to po przerwie ruszył do ataku i sprawił wiele kłopotów defensywnie gospodarzy. Efektem dobrej gry gości były dwa gole Genei po rzutach wolnych.

Walka o wyjście z strefy spadkowej nabiera rumieńców. Wiatr, który w poprzedniej kolejce po raz pierwszy wygrał od września ubr., zwietrzył szansę, że jeszcze może uratować ligowy byt. Do Łapsz przyjechał mocno zmobilizowany, ale 13 minuta okazała się dla ludźmierzan pechowa. Stracili gola. Szybko jednak się pozbierali i niespełna 120 sekund później doprowadzili do wyrównania. Pierwsze trzy kwadranse wyrównane. Były momenty, w których raz jedna, raz druga drużyna przeważała. W drugiej połowie goście już przejęli inicjatywę i zdobyli gole na wagę drugiego zwycięstwa w rundzie wiosennej.

W Łopusznej gospodarze nie mieli szczęścia w sytuacjach podbramkowych, ale…do 45 minuty. Wtedy zdobyli wyrównującą bramkę. Wszyscy zastanawiali się jak bramka do szatni podziała na oba zespoły. Zdeprymowała gości, a miejscowi ze wszystkich sił dążyli do zwycięstwa. Nie ma im się co dziwić, bo punkty są im potrzebne jak woda rybie. Atakowali non stop, stwarzali sobie wyborne sytuacje, ale tylko raz udało im się umieścić piłkę w siatce.

W Zaskalu gospodarze częściej byli w posiadaniu piłki, stwarzali okazje do zdobycia gola, ale nic im nie chciało wejść. W futbolu nie liczą się okazje, ale to co w sieci. Tymczasem przyjezdni mieli lepiej nastawione celowniki i w pierwszej połowie zadali miejscowym dwa ciosy. Po zmianie stron i zmianach w składzie, gospodarze rozpoczęli pogoń za uciekającymi punktami. Bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Ta część meczu to dominacja miejscowych, którzy momentami zamykali przyjezdnych na ich połowie. Mnożyły się sytuacje podbramkowe, ale dopiero w 90 minucie K. Truty (wszedł po przerwie i zdobył pierwszą bramkę) dał komplet punktów Skalnym.

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę redakcja@sportowepodhale.pl

KS Łapsze Niżne – Wiatr Ludźmierz 1:4 (1:1)
1:0 Stanek (J. Bogaczyk) 13
1:1 Stopiak (Zubek) 15 po rzucie rożnym
1:2 Handzel 53 wolny
1:3 Liszka ( Targosz) 86
1:4 Liszka (Stopiak) 90
Łapsze Niżne: Pęksa – Fąk, Molitorys (87 Stroczyński), Timek, M. Bogaczyk, J. Bogaczyk, Topór (46 Szewczyk), Majerczak (66 Majerczak), Chmiel, Stanek, Kuszczak.
Wiatr: Kraus – Zubek, Handzel, Strama, Karwaczka, Targosz (57 Krugiołka), Fryźlewicz, Liszka, Stopiak, T. Czaja (57 A. Czaja), Luberda (77 Pałka).

Momenty były
13 GOL! 1:0 – strzał J. Bogaczyka z 25 metrów trafia w poprzeczkę, dobitka Stanka jest celna.
15 GOL! 1:1 – zagranie Zubka z rzutu rożnego na 5 metr, gdzie akcje zamknął Stopiak.
20 - Fryźlewicz mija obrońcę i z 8 metrów trafia w słupek, odbita piłka pada łupem bramkarza.
27 – akcja lewą stroną Stopiaka, który centruje na 16 metr na głowę Zubka, jego uderzenie jest niecelne.
30 – strzał z 30 metrów M. Bogaczyka wypluwa bramkarz, który również broni dobitkę Majerczaka.
35 – goście rozegrali krótko rzut różny. Zubek wymienił piłkę ze Stramą, a ten zacentrował w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Stopiak i z główki próbował pokonać bramkarza, ten jednak wyczuł jego intencje i złapał futbolówkę.
40 – wolny z narożnika pola karnego wykonywał M. Bogaczyk, wrzucił futbolówkę na główkę Fąka, ale bramkarz nie dał się pokonać.
53 GOL! 1:2 – Handzel z wolnego z 50 metrów (!) wrzucił piłkę bramkarzowi za kołnierz!
86 GOL! 1:3 – Liszka po wbiegnięciu w pole karne trafił w przeciwległy róg bramki.
90 GOL! 1:4 – prostopadłe podanie Stopiaka do Liszka, którego podcinka pokonuje bramkarza.

Przełęcz Łopuszna – Spisz Krempachy 2:1 (1:1)
0:1 S. Surma (P. Pietraszek) 21
1:1 Łęczycki 45
2:1 Młynarczyk 62
Przełęcz: B. Ambroż – Władysław Chowaniec, Hryc (46 K. Szymczak), Blacharczyk, Maciasz, A. Chmielak, D. Chmielak, Witold Chowaniec, Sz. Chowaniec, Młynarczyk, Łęczycki.
Spisz: M. Kaczmarczyk – Hasaj, W. Surma, Zygmond, S. Surma ( M. Pietraszek), P. Pietraszek, Bizub, Brynczka (60 Kowalczyk), A. Gryguś (70 J. Kaczmarczyk), Sobolak, T. Gryguś.

21 GOL! 0:1 – wrzutka z lewej strony P. Pietraszka na 10 metr; S. Surma trafia z długi róg bramki.
31- P. Pietraszek z główki ostemplował poprzeczkę.
32 – Sz. Chowaniec sam wypracował sobie akcję, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.
35 – T. Gryguś, po błędzie obrony, stanął oko w oko z Ambrożem, ale nie trafił w światło bramki.
43 – D. Chmielak potężnie uderzył z 16 metrów; bramkarz paruje piłkę na rzut rożny.
45 GOL! 1:1 – Łęczycki przechwycił piłkę kilka razy odbitą od nóg piłkarzy i z 18 metrów umieścił ją w przeciwległym rogu bramki.
51 – Witold Chowaniec miał pustą bramkę na 6 metrze, ale piłka źle mu się odbiła i padła łupem bramkarza.
53 – Młynarczyk w sytuacji sam na sam z 11 metrów „wypalił”; bramkarz był na posterunku.
62 GOL! 2:1 – bramkarz gości wprowadzał piłkę do gry i zrobił to tak niefortunnie, że ta odbiła się od obrońcy, dopadł ją Młynarczyk i w sytuacji sam na sam umieścił ją w pustej bramce.
65 - D. Chmielak ostemplował słupek.
71 - Młynarczyk trafia w słupek.
76 – po rzucie rożnym piłka po główce K. Szymczaka poszybowała nad poprzeczką.

Skalni Zaskale – Skałka Rogoźnik 3:2 (0:2)
0:1 Rafacz 13
0:2 Rafacz 37
1:2 K. Truty (Czajkowski) 50
2:2 Król 52
3:2 K. Truty (G. Gacek) 90
Skalni: M. Truty – Mrowca, B. Stanek I, Łęczycki, P. Gacek (70 T. Bukowski), N. Gacek, B. Stanek II ( 46 K. Truty) Czajkowski, Król, Potrząsaj (60 G. Gacek), Plewa.
Skałka: Pyrek – Sojka, M. Miętus, Ścisłowicz, Trzebunia, Rafacz (75 Guńka), P. Miętus, Urbaś, Zubek (88 Kieta), W. Bukowski, Salamon (70 Kwak).

13 GOL! 0:1 – Rafacz, po błędzie obrońców, z 5 metrów nie dał szans na skuteczną obronę M. Trutemu.
25 – Król z 10 metrów pudłuje.
30 – wolny z 25 metrów; Król minimalnie posyła piłkę nad bramką.
35 – N. Gacek dośrodkował na 2 metr na głowę Plewy, a ten trafił piłką w bramkarza.
37 GOL! 0:2 – Rafacz przepięknie uderzył z 20 metrów i piłka wylądowała w okienku.
50 GOL! 1:2 – K. Truty wszedł 4 minuty wcześniej na boisko i dał sygnał gospodarzom do zmiany scenariusza. Z 15 metrów, po podaniu Czajkowskiego, trafił w sam środek bramki.
52 GOL! 2:2 – gospodarze poszli za ciosem i Król z 5 metrów, w zamieszaniu podbramkowym doprowadza do wyrównania.
62 – Król uderza z 10 metrów, ale piłka minimalnie mija słupek.
65 – W. Bukowski strzela z 20 metrów, piłka frunie nad poprzeczką.
67 – N. Gacek z 10 metrów trafia w boczną siatkę.
80 – Król w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z golkiperem.
90 GOL! 3:2 – dośrodkowanie G. Gacka i K. Truty z metra pakuje piłkę do siatki.

Lubań Tylmanowa – Granit Czarna Góra 4:2 (4:0)
1:0 Talarczyk (Ligas) 4
2:0 Kuziel (W. Noworolnik) 30
3:0 Kuziel (Talarczyk) 36 głową
4:0 Kuziel 39 wolny
4:1 Geneja (M. Sarna) 65 wolny
4:2 Geneja (A. Gogola) 71 wolny
Lubań: H. Gołdyn – P. Kwit, Kasprzak (75 M. Kwit), M. Noworolnik, D. Noworolnik (70 Kołodziej), W. Noworolnik (62 M. Udziela), Ligas (85 F. Noworolnik), G. Gołdyn, Kuziel, Talarczyk.
Granit: P. Gogola – P. Sarna, Kalata, Gryglak, A. Gogola, M. Sarna, Pawlica, Sz. Kiernoziak, K. Budz (70 Pacyga), Twardosz, Geneja.

4 GOL! 1:0 – Kuziel zagrał do chorągiewki Ligasowi, a ten zrobił dwa kroki i zacentrował płasko po ziemi; nadbiegający Talarczyk wślizgiem posłał futbolówkę do bramki.
10 – Kasprzak próbował z dystansu pokonać P. Gogolę, ale niewiele się pomylił, posyłając piłkę nad bramką.
30 GOL! 2:0 – W. Noworolnik wyłuskał piłkę, zamarkował strzał, a tymczasem zagrał do Kuziela, który położył bramkarza na ziemi i ulokował futbolówkę w pustej bramce.
35 – A. Gogola wykonuje rzut wolny, soczyście uderza, ale kapitalną interwencją popisuje się H. Gołdyn.
36 GOL! 3:0 – akcję zapoczątkował D. Noworolnik podaniem do Talarczyka, który po rajdzie dośrodkował w pole karne, a Kuziel głową posłał piłkę do bramki.
39 GOL! 4:0 – Kuziel wykonywał wolnego z lewej strony boiska i wystrzelił piłkę w stronę bramki. Nikt jej nie dotknął, a bramkarz stał jak zamurowany; zareagował za późno i futbolówka zatrzepotała w siatce.
54 – Twardosz mija obrońców i mocno strzela, ale na linii strzału pojawił się obrońcą i wybił piłkę na róg.
56 – K. Budz sprawdził dyspozycję H. Gołdyn, ale ten nie dał się pokonać.
65 GOL! 4:1 – sprytnie rozegrany rzut wolny. M. Sarna zagrał do Genei, a ten nie dał szans obrony bramkarzowi Lubania.
71 GOL! 4:2 – wolnego wybija A. Gogola, wrzuca piłkę w pole karne, a tam nabiegający Geneja dokłada nogę i futbolówka wpada do bramki.
89 – piłkę bitą z wolnego przez A. Gogolę z wielkim trudem broni H. Gołdyn.
90+1 – kolejny wolny dla gości. Kolejny raz do piłki podchodzi A. Gogola i wrzuca ją na głowę nadbiegającego Kalaty; futbolówka minimalnie mija bramkę.

Lepietnica Klikuszowa - Jordan Jordanów 1:5 (1:2)
0:1 Kulak 17
1:1 Zeliaś (Gał) 38
1:2 Romaniak 45 po rzucie rożnym
1:3 Ryś (Romaniak) 55
1:4 Bury (Romaniak) 60
1:5 Romaniak 87
Lepietnica: Pępek – Nosalik, Siuta (60 Chorążak), Gał, Dziurdzik, Chudoba, Faron (75 Luberda), Zeliaś, Bryja, Budziak, Żółtek.
Jordan: Teper – Hodana, Kołodziejczyk, F. Tyrpa, G. Tyrpa, Romaniak (88 Kalemba), Ryś, Korbel (80 Dudek), Wróbel, Kulak, Bury (72 Sochacki).

10 – sytuację sam na sam zmarnował Zeliaś, trafiając w bramkarza.
17 GOL! 0:1 – po wyrzucie z autu Kulak przedarł się przez dwóch obrońców i mocnym strzałem po ziemi, z 13 metrów, pokonał zasłoniętego Pępka.
38 GOL! 1:1 – Gał wrzucił piłkę w pole karne, bramkarz za krótko ją wypiąstkował i Zeliaś z 25 metrów przelobował bramkarza.
45 GOL! 1:2 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Budziak za krótko wybił piłkę, która trafiła do Romaniaka, a ten z 16 metrów huknął pod poprzeczkę.
55 GOL! 1:3 – Romaniak przejął piłkę w środkowej strefie boiska, minął trzech rywali i mocnym strzałem z 16 metrów nie dał najmniejszych szans Pępkowi.
60 GOL! 1:4 – kolejna akcja zapoczątkowana przez Romaniaka, który ściągnął na siebie zawodników Lepietnicy i wystawił piłkę Buremu na czyste pole. Ten oddał mocny strzał, który wylądował w bramce.
87 GOL! 1:5 – Romaniak poszedł na przebój, minął trzech graczy i mógł podawać, ale tym razem sam zakończył akcję.

NKP Podhale II Nowy Targ – Wierchy Rabka 3:2 (1:0)
1:0 Kwiatek (M. Mastalski) 3
1:1 Lupa (P. Świder) 58
2:1 Duda (M. Mastalski) 76 głową po wolnym.
3:1 Kwiatek (Hreśka) 80
3:2 Lupa (D. Świder) 90+2
NKP Podhale II: Antolak – Duda, Judasz, Karpiel, Hreśka, Pawlikowski, Stawicki, M. Mastalski, Misiura (90+2 Hybel), Drożdż, Kwiatek (88 Grzybek).
Wierchy: Potaczek – Kandyfer, Wróbel, Traczyk, D. Świder, Białoński, Majerski, P. Świder, Homoncik (46 Wójciak), Bania (23 Trojak), Lupa.

3 GOL! 1:0 – fenomenalne otwarcie gospodarzy. Akcja prawą stroną, M. Mastalski wypuścił w „uliczkę” Kwiatka, a ten uderzył po długim rogu nie do obrony.
16 –błąd nowotarskiej obrony i Homoncik znalazł się oko w oko z bramkarzem. Z 10 metrów posłał piłkę obok słupka.
24 – Pawlikowski uderzał z 20 metrów, ale minimalnie niecelnie.
34 – Misiura z 25 metrów z wolnego minimalnie posłał piłkę obok słupka.
36 – Homoncik wykonywał wolnego z 20 metrów; broni Antolak.
41 – kolejny wolny dla Rabki; Lupa uderzał z 25 metrów i kolejny raz górą Antolak.
42 – Pawlikowski z 16 metrów próbował zaskoczyć Potaczka, ale ten nie musiał interweniować, bo strzał był niecelny.
55 – wolny z 20 metrów dla Podhala. M. Mastalski posłał piłkę nad poprzeczką.
58 GOL! 1:1 – błąd obrońcy Podhala, który na 16 metrze nie przeciął podania i Lupa z 15 metrów pokonał Antolaka.
72 – strzał Lupy z 30 metrów broni Antolak parując piłkę nad poprzeczkę.
76 GOL! 2:1 – dośrodkowanie M. Mastalskiego z wolnego na głowę Dudy.
80 GOL! 3:1 – Hreśka wyłożył piłkę Kwiatkowi, który nie miał problemów z ulokowaniem jej w siatce.
83 – Kwiatek uderzał z 16 metrów, piłka pofrunęła nad poprzeczką.
85 – Lupa z wolnego broni Antolak.
90+2 GOL! 3:2 – po błędzie obrońcy D. Świder zagrał wzdłuż piątki i Lupa tylko dołożył nogę.

Orawa Jabłonka – Babia Góra Lipnica Wielka – przełożony z powodu śmierci piłkarza Babiej Góry Tomasza Mikłusiaka.