aktualności

VI Turniej Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica

15.12.2010

Od 16 do 30 listopada br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 trwały rozgrywki VI Turnieju Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.

Wzięło w nim udział pięć pięcioosobowych drużyn: Red Team, Grupa Reagowania Operacyjno – Manewrowego (GROM), Drink Team, Kinga Pienińska Power Team, które grały systemem „każdy z każdym”. W skład każdej drużyny wchodziła przynajmniej jedna kobieta. Sędziami meczy byli Paweł Pluta i Jacek Śliwiński.

30 listopada podczas finałowych meczy wyłonieni zostali zwycięzcy VI Turnieju. I miejsce, puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz czek na 500 zł zdobyła drużyna Kingi Pienińskiej. Na II miejscu uplasowała się drużyna Drink Team, na III – Red Team. Miejsce IV przypadło w udziale Power Team, V zajął GROM. Zawodnicy otrzymali także medale i pamiątkowe dyplomy. Wręczający je dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica zaproponował uczynienie z turnieju zawodów dwupoziomowych, by szczawnicki turniej wyłonił dwie drużyny do późniejszych zawodów o Puchar Pienin. Podzielił się także pomysłem organizacji latem Letniego Turnieju Piłki Siatkowej na boisku „Orlik”, co zostało z entuzjazmem przyjęte przez zawodników.