aktualności

Balonowe hobby Agaty Sobczak

22.03.2012

W kilka minut potrafi wyczarować niemal dowolną zabawkę z balonów. Na swoim koncie ma już sukces na międzynarodowym konkursie na dekorację walentynkową.

Brała udział w Mistrzostwach Polski w rzeźbach balonowych. Swoimi umiejętnościami dzieliła się z uczestnikami miejskiej akcji „Zima w mieście”. Agata Sobczak, nowotarżanka ma niecodzienne hobby, z którego mało kto w naszym mieście zdaje sobie sprawę.

 

- Od 2006 roku jestem członkiem międzynarodowej platformy balonowej balloonsit.com sponsorowanej przez fabrykę balonów. To  takie miejsce gdzie "baloniarze" z całego świata wymieniają się doświadczeniami i udzielają cennych wskazówek – mówi pani Agata. Baloniarstwo to jej hobby, na co dzień pracuje w rodzinnej firmie swojego ojca.

 

W 2010 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. - Robiliśmy dekoracje o tematyce "Podwodny świat", a w 2011r.głównym celem projektu było stworzenie dekoracji pt. "Fauny i Flory" – wspomina. Uczestnicy byli podzieleni na osiem grup, gdzie każda grupa miała swojego  lidera, który koordynował i objaśniał jak wykonać dany element. Pani Agata była  odpowiedzialna za budowanie ściany z balonów. - Zużyliśmy ponad sto tysięcy balonów! – opowiada nowotarżanka.

 

Prowadzone przez nią warsztaty balonowe dla dzieci podczas ferii zrobiły furorę wśród najmłodszych. Dzieci  z radością robiły różne figury z balonów. Dziś pani Agacie trudno sobie przypomnieć jak zaczęła się jej przygoda z balonami, ale na pewno jej przykład może dać świetny start następcom.

 
Piotr Rayski-Pawlik UM Nowy Targ
Więcej na temat: Agata Sobczak hobby balony
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas