aktualności

Szczawnica rozkwitnie

12.06.2020

Od wielu lat, także i w tym roku trwa upiększanie uzdrowiska Szczawnica kwiatami. Do końca tygodnia na potrwać obsadzanie rabat, donic i figur kwiatowych na terenie Gminy Szczawnica. Pielęgnacją miejskiej zieleni zajmuje się Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.

Begonie, pelargonie, aksamitki, szałwie i surfinie – między innymi takie kwiaty znajdują na ulicach Szczawnicy. Zieleń w mieście pełni wiele funkcji. Wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, poprawia wartości estetyczne, a także podnosi atrakcyjność miasta. Pełni również funkcje rekreacyjne, zdrowotne, biologiczne oraz społeczne.

W tym roku donice i rabaty zdobi około 10 tysięcy różnorodnych roślin. Wiele roślin wykorzystanych zostało do obsady figur kwiatowych takich jak m.in. wiewiórka, herb miasta czy zegar. Ukwiecenie podkreśla nie tylko piękno zabytkowych obiektów i nowoczesnych budynków, ale przede wszystkim poprawia nastrój mieszkańców i dodaje Szczawnicy świeżości i elegancji.
Doskonałym atrybutem Szczawnicy są kwiatowe figury kwiatowe zlokalizowane przy miejskich deptakach, a także utkane w centrum miasta rabaty z kwiatów oraz zegar kwiatowy.

W Parku Dolnym starannie dobrane grupy drzew i krzewów wraz z lustrzaną powierzchnią stawu czy też szumem strumienia emanują nastrój spokoju i wytchnienia. Stąd park jest ulubionym miejscem niedzielnych spacerów Szczawniczan i miejscem wypoczynku turystów.
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas