aktualności

Marszałek z gospodarską wizytą na rondzie w Krościenku

15.06.2020

W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową - trwają prace przy przebudowie istniejącego ronda na rondo turbinowe. Inwestycję wizytował Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.

W ramach prac przebudowane zostanie rondo wraz z infrastrukturą. Węzeł drogowy będzie miał po dwa pasy od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy - co znacząco upłynni ruch. Dodatkowo przebudowane zostaną także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w dedykowane oświetlenie, co podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort kierowców. W tym celu zostaną zainstalowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
- Inwestycje lokalne mają dla nas kluczowe znaczenie, dlatego cieszy, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli jeździć nowym, bezpiecznym rondem turbinowym. W Zarządzie Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, że nasze działania będą wynikały z idei zrównoważonego rozwoju. Środki są kierowane w różne części województwa, w tym również dla Krościenka i okolic. Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo i sprawi, że ruch będzie płynny - mówi marszałek Kozłowski.
 
Koszt realizacji zadania to 1,8 mln zł.

opr.s/ zdj. UMWM
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas