aktualności

Pijany recydywista

01.03.2021

W niedzielę po Szczawnicy szalał pijany kierowca. Skasował kilka samochodów, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W niedzielne około południa w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadący samochodem BMW 43-latek uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie na  ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo  w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał z miejsca wypadku. Policjanci  sprawcę kolizji odwiedzili w domu - był pijany.  Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Krościenku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej  na ul. Szalaya w Szczawnicy.  Okazało się, że ten sam kierowca ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego Forda a potem skosił barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie na kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.

jd / KPP Nowy Targ
fot. OSP Szczawnica

komentarze