aktualności

Serca na nakrętki pełne

08.04.2021

Minęły zaledwie dwa tygodnie odkąd w Ochotnicy i Tylmanowej zamontowane zostały pojemniki na plastikowe nakrętki, a serca z dnia na dzień wypełniały się po brzegi. Dlatego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ochotnicy Dolnej opróżnili pojemniki, robiąc miejsce na kolejne nakrętki.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy motywowali mnie do umieszczenia serc, a przede wszystkim bardzo dziękuję mieszkańcom za ich wypełnianie tak naprawdę solidarnością i miłością z potrzebującymi – napisał na Facebooku Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.
Nakrętki składowane są w Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej. Gromadzone są dla każdej miejscowości osobno. Decyzja o tym do kogo trafi wsparcie zostanie podjęta niebawem przez specjalnie powołany w tym celu komitet, składający się z inicjatorów akcji.  
Przypominamy, że pojemniki w kształcie metalowego serca zostały zamontowane w następujących lokalizacjach: Ochotnica Górna - skwerek obok amfiteatru, Ochotnica Dolna – plac przy Urzędzie Gminy, Młynne – obok Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Krwawej Wigilii, Tylmanowa – przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury oraz na parkingu przy sklepie Lewiatan (os. Rzeka).  
Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i tym samym pomagania. Pamiętajmy, że dobro wraca.
komentarze