aktualności

Tradycja ziołami pachnąca

09.04.2021

W związku z otrzymanym przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej dofinansowaniem na realizację zadania „Tradycja ziołami pachnąca” wczoraj (06.04.), w formie wideokonferencji, odbyło się spotkanie inicjujące realizację projektu.

Podczas spotkania omówiono kwestie organizacyjne oraz zagadnienia dotyczące prac nad publikacją, która ma powstać w ramach zadania. Publikacja będzie zawierać opisy dotyczące zastosowania ziół w kuchni oraz ich właściwości wraz z fotografiami.
W spotkaniu online uczestniczyła Agata Cieślik, z zawodu nauczycielka, ale z zamiłowania zielarka, pasjonatka naturalnych kosmetyków, ziołolecznictwa oraz dzikiej kuchni. Dyplomowany zielarz - fitoterapeuta, absolwentka wielu kursów i warsztatów zielarskich i kosmetycznych, m. in. kursu „Terapie biologiczne” pod kierunkiem dr Henryka Różańskiego.  
Pani Agata Cieślik w wakacje poprowadzi warsztaty zielarskie, które zostały zaplanowane w projekcie „Tradycja ziołami pachnąca”.  
Operacja realizowana jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczności wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.

jd / UG Ochotnica Dolna
komentarze