aktualności

Film o Jaworkach otrzymał nagrodę

14.11.2021

Krótkometrażowy film realizowany przez Adama Mółkę i Jakuba Domina, zdobył kilka dni temu pierwszą nagrodę na konkursie organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jury doceniło czarno-białą opowieść o wielowiekowej miłości człowieka do gór, owiec, jak również o wybitnym przedstawicielu tej miłości – oscypku

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął VII edycję konkursu filmowego „Zabytkomania – Przepis na dziedzictwo”. 
Uczestnicy mogli nadsyłać filmy dokumentalne lub reportaże. Tematem Konkursu było dziedzictwo kulinarne, rozumiane zarówno jako dziedzictwo materialne – obiekty zabytkowe służące celom związanym z wytwórstwem żywności, przygotowywaniem, podawaniem, smakowaniem i spożywaniem posiłków, jak i dziedzictwo niematerialne – tradycje kulinarne, kuchnia poprzednich pokoleń, zachowane  dawne przepisy, stare książki kucharskie, oryginalne receptury kuchni lokalnej bądź regionalnej. 
 
Filmy oceniono w kategoriach:
GRUPA I – młodzież od 13 do 18 roku życia;
GRUPA II – amatorzy powyżej 18 roku życia;
GRUPA III – profesjonaliści powyżej 18 roku życia.
 
Film pt. "Pan Baca" autorstwa Jakuba Domina i Adama Mółki zwyciężył w kategorii III -  Profesjonaliści. 
Jest to opowieść o bacy Wojtku Gromadzie z Zębu, który wypasa owce w Jaworkach, w bacówce na Bukowinkach.
- Nasz krótkometrażowy film, który trochę potajemnie realizowaliśmy z Kuba Domin i Wytwórnia Wideo, zdobył kilka dni temu pierwszą nagrodę na konkursie organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Innymi słowy - WYGRALIŚMY! Cieszymy się jak dzieci, serio! Miał być to poboczny projekt, który będzie odskocznią od ślubnej codzienności, a okazał się chyba największym tegorocznym osiągnięciem. - informują autorzy filmu w mediach społecznościowych.
 
jd
 
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 29 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 30 01.2022
  • 06 02.2022
reklama
dołącz do nas