aktualności

Strażacy dostaną wóz bojowy

22.04.2022

Na ten moment Ochotnicza Straż Pożarna z Ochotnicy Górnej czekała wiele lat. 20 kwietnia Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna wraz Prezesem Stanisławem Chryczykiem i Komendantem Wiesławem Kołaciakiem odebrali w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie dokument Ministra Spraw Wewnętrznych potwierdzający dofinansowanie średniego wozu bojowego.

– W pierwszej kolejności pragnę podziękować za ogromne zaangażowanie Pani Poseł Annie Paluch z której rąk odebraliśmy promesę oraz dla pozostałych parlamentarzystów z Podhala: Pana Edwarda Siarki, Senatora Jana Hamerskiego. Wielkie podziękowania kieruje również na ręce Pana Łukasza Kmity Wojewody Małopolskiego, który doskonale rozumie potrzeby w zakresie bezpieczeństwa mieszańców oraz Pana Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, który wielokrotnie już wcześniej wpierał nasze jednostki OSP oraz dla Pana Kazimierza Koprowskiego Prezesa WFOŚ, z którego środków corocznie doposażamy nasze jednostki OSP – podkreśla Wójt Tadeusz Królczyk.  – Dzięki nowemu samochodowi Druhowie będą mieli jeszcze lepsze narzędzia do swej działalności „Bogu na chwałę a ludziom na pożytek” – dodaje.

Zgodnie z uzgadnianiami z Gminnym Zarządem OSP po sfinalizowaniu zakupu dla OSP Ochotnica Górna kolejnym celem będzie zakup samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Dolnej.

reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 06.2022
  • 26 06.2022
  • 26 06.2022
  • 30 06.2022
  • 02 07.2022
  • 03 07.2022
  • 03 07.2022
  • 09 07.2022
reklama
dołącz do nas